Digitalno doba
Kako se snaći u svetu Interneta?
Koristimo Internet kao izvor Informacija. Zaboravili smo enciklopedije i knjige,
živimo u digitalnom dobu i svetu Interneta.
Da li mu bezgranično verujemo?!
Više ne pišemo pisma i dnevnike, nemamo štampane fotografije. Sve je to u digitalnom obliku na računarima ili Internetu na sajtovima, e-knjigama, u sobama za čatovanje, foto albumima na društvenim mrežama, blogovima… Nismo ni svesni da većina nas na Internetu ostavlja stotine digitalnih tragova svakog dana. Svakodnevno nesvesno ostavljamo podakte koji se, organizuju i večito ostaju na Internetu. Ti podaci olakšavaju analizu, prepoznavanje obrazaca i izvlačenje zaključaka o tome ko smo i šta radimo.
Šta se dešava sa našom privatnošću?!
Zaposleni u obrazovnim institucijama, kroz obuku koja objedinjava medijsku pismenost, zaštitu ličnog identiteta, trebalo bi da usvoje kritički stav o informacijama na Internetu i njihovom uticaju na kreiranje digitalnog identiteta i stavova u realnom životu. Očekujemo da će razmišljati u skladu sa bezbednim, efikasnim i etičkim korišćenjem Interneta. Na osnovu stečenih znanja i veština, moći će efikasno da pronalaze informacije, prepoznaju nasilje na Internetu i štite sebe, svoje učenike i podatke.Početak seminara
- Seminar pokriva Kompetencije za komunikaciju i saradnju (K4), prioritet: informaciono-komunikacione tehnologije (P1)
- U Katalogu programa stručnog usavršavanja nastavnika, vaspitača i stručnih saradnika za školsku 2018/2019, 2019/2020. i 2020/2021. godinu, se nalazi pod rednim brojem 333.